BO Sopot jest EKO!

Dziewczynka rysuje na białej kartce.
mat. prasowe

Nauka robienia naturalnych kosmetyków i środków czystości, szycie woreczków na warzywa i owoce, ekologiczne warsztaty wielkanocne – to i wiele innych atrakcji pojawi się na pierwszych sopockich targach ekologicznych. Będzie także możliwość konsultacji i złożenia wniosku w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Udział w targach i warsztatach jest bezpłatny.

W sobotę 13 kwietnia, od godz. 10.00 do 18.00 w Sopot Centrum (ul. Kościuszki 14) odbędą się targi o tematyce ekologicznej. Organizatorem jest miasto Sopot, które zaprosiło do udziału organizacje pozarządowe z całego Trójmiasta. Targi będą okazją do zainspirowania się, jak prostymi środkami i niewielkimi zmianami w swoim codziennym życiu chronić środowisko.

Program targów
Warsztaty:
godz. 10.00-13.00
– warsztaty plastyczne w oparciu o książkę „Bajki z dna Bałtyku”
godz. 10.00-14.00
– produkcja kosmetyków naturalnych
– szycie na maszynie – szycie ze starych firanek torebek na owoce i warzywa
godz. 14.00-18.00
– ekobiżuteria – warsztaty tworzenia ekobiżuterii
– produkcja ekologicznych środki czystości
godz. 10.00-18.00
– tworzenie i dekorowanie koszyczków z tektury, dekorowanie kartonowych/papierowych ozdób na święta, sadzenie rzeżuchy – prowadzone przez Zająca Wielkanocnego
– sklep charytatywny LukLuk – można kupić wyjątkowe przedmioty, oddać to, czego nie używamy
– Miasteczko Mevo
– wywiady i miniwykłady o tematyce ekologicznej
– stoiska trójmiejskich organizacji pozarządowych zajmujących się ekologią

Stoliki eksperckie i budżet obywatelski
Podczas targów urzędnicy udzielą informacji na temat m.in. proekologicznych dotacji, jakie można uzyskać od miasta, segregacji śmieci, jakości wody w sopockich karanych.
Ważną częścią targów będzie stoisko Sopockiego Budżetu Obywatelskiego. Tegoroczna edycja nawiązuje do tematyki ekologicznej, na miejscu będzie można zgłosić wniosek do budżetu obywatelskiego, skorzystać z możliwości jego konsultacji.

Weź ze sobą śmieci
Podczas targów zorganizowana zostanie zbiórka małych elektrośmieci, czyli: baterii, świetlówek, płyt CD, drobnej elektroniki, pilotów, przewodów, telefonów i ładowarek.

Sopot bogaty w magnolie
Podczas targów będzie także można zadeklarować chęć odebrania sadzonek magnolii drzewiastych lub krzewiastych. Magnolie są przeznaczone do zasadzenia w prywatnych ogrodach. Warunki są dwa – rośliny powinny być w miejscu widocznym z ulicy oraz należy zobowiązać się do ich pielęgnacji. Miasto zamówiło 30 sadzonek, jeśli chętnych będzie więcej, zostaną rozdysponowane w taki sposób, by znalazły się równomiernie w całym mieście. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...