Autobus 181 stał się trolejbusem

Trolejbus 181 na ulicy w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Inauguracyjny przejazd gdyńsko-sopockiej linii autobusowej nr 181 zasilanej elektrycznie, mamy już za sobą. 

– Sopot jest uzdrowiskiem, a to zobowiązuje. Konsekwentnie realizujemy działania proekologiczne i wspierające komunikacje publiczną – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. – Działania te wpisują się w miejską strategię mobilności oraz konsekwentną politykę ograniczania spalin i samochodów w mieście. Kolejnym krokiem w walce o czyste powietrze jest zastępowanie autobusów spalinowych elektrycznymi. I tak wspólnie z gdyńskim ZKM zastępujemy spalinowy autobus trolejbusem – dodaje wiceprezydent Skwierawski. 

W trosce o środowisko, czyste powietrze i myśląc o kolejnych pokoleniach, w Sopocie konsekwentnie realizujemy działania proekologiczne. Zachęcamy do segregacji śmieci, picia doskonałej jakości wody z kranu, a nie z plastikowych butelek, a na drogach zamieniamy – co się da – ze spalinowego na elektryczne.

Trolejbus 181 zastąpi autobus i część trasy pokona na bateriach elektrycznych. Na razie jest to jeden pojazd.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...