Warto dokładnie segregować śmieci

Pojemniki do segregacji odpadów
Fot. Fotobank.PL/UMS

Warto segregować śmieci, zarówno ze względów ekonomicznych (niższe opłaty), ale również w trosce o środowisko, z którego wszyscy korzystamy i o które powinniśmy dbać dla przyszłych pokoleń. Należy jednak trzymać się zasad, które segregację określają. I tak do pojemników na plastik i tworzywa sztuczne wkładamy jedynie takie odpady, do tych na szkło – jedynie szkło do tych na papier – papier.

Sopocki Zakład Oczyszczania Miasta od minionego weekendu prowadzi akcję sprawdzania, jak śmieci są segregowane. Na pojemnikach, w których segregacja była wykonana źle, naklejane są informacje o niepoprawnym segregowaniu. Pojemniki takie nie są odbierane, do czasu aż zostaną zgodnie z zasadami wypełnione. W kolejnym kroku ZOM będzie wzywał do korekty deklaracji i wskazania nieselektywnego sposobu gromadzenia odpadów, za czym idzie 100 proc. zwiększenie opłaty.

W ciągu ostatnich trzech dni ponad 20 pojemników zostało oznaczonych naklejkami o nieprawidłowej segregacji.

 

 

 

Fot. materiały UMS

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...