Warsztaty, teatrzyk Kamishibai, spotkanie z Dukajem

Grafika z dwoma biało-czarnymi maskami teatralnymi
Fot. materiały promocyjne

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na warsztaty teatralne rozwijające kreatywność i pobudzające wyobraźnię. Uczestnicy spotkań nauczą się, jak rozgrzewać aparat mowy, ogrywać przestrzeń, improwizować, ale przede wszystkim będą się dobrze się bawić!

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej i dorosłych. Najbliższe odbędą się 19 kwietnia w Sopotece. Początek o 18.00, wstęp wolny.

Biblioteka Sopocka prowadzi też konkurs poetycki „O Złote Pióro Sopotu 2019” pod patronatem prezydenta Sopotu. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia 2019 r. Uroczysty finał oraz wręczenie nagród odbędzie się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, 6 czerwca o godz. 18.00.

Najmłodszym proponujemy wizytę w Minitece i przedstawienie teatralne w poetyce teatrzyku kamishibai. To stara japońska technika opowiadania wywodząca się z Japonii wykorzystująca papier i kartonowe plansze z obrazkami. Premierowo pokazana będzie „Bajka o Wiśle” autorstwa Magdaleny Zarębskiej z ilustracjami Karoliny Szopy. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty plastyczne. Miniteka zaprasza 2 maja o 17.00, ul. Obrońców Westerplatte 16 w Sopocie. Wstęp wolny.

Miłośników literatury science-fiction i fantasy w wydaniu Jacka Dukaja zapraszamy na spotkanie z autorem w Sopotece. Spotkanie odbędzie się 10 maja.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...