Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 24 do 30 kwietnia planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Planowana jest przebudowa chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W związku z pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

Kontynuowane będą prace przy przebudowie ul. Junaków. W I etapie zamknięto ul. Junaków na odcinku od skrzyżowania z ul. Małopolską do posesji nr 2 C. Dojazd do ul. Junaków od strony ul. Małopolskiej ul. Łużycką, następnie ul. Obodrzyców.

Kontynuowane będą prace przy budowie ścieżki rowerowej w al. Wojska Polskiego. Od 15 kwietnia realizowany jest odcinek od ul. Chrobrego do ul. Na Wydmach.

W związku z pracami na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Na Wydmach do ul. Jana Kilińskiego wydzielono po prawej stronie jezdni dwukierunkową drogę rowerową oraz po stronie numerów parzystych wprowadzono zakaz zatrzymywania się.

Dodatkowo 23 kwietnia rozpoczęto budowę ścieżki rowerowej na odcinku od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott ) do granicy z Gdańskiem. W związku z pracami na tym odcinku wprowadzono zamknięcie drogi rowerowej z jednoczesnym wyznaczeniem objazdu ul. Bitwy pod Płowcami, a następnie ul. Jelitkowską w Gdańsku.

Planowane są prace naprawcze ubytków w nawierzchni jezdni na ul. Grunwaldzkiej przed ul. Chopina (czasowe zajęcie lewoskrętu).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...