Mistrzostwa Polski Kobiet U16 w rugby 7

Zawodniczki rugby podczas meczu na boisku
Fot. materiały prasowe fundacji im. Edwarda Hodury

Sześć ambitnych drużyn, z których każda będzie chciała udowodnić, że na boisku jest lepsza od rywalek. Sobotni XXVII Memoriał Edwarda Hodury w Sopocie zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Warto 27 kwietnia przyjść na stadion przy ul. Jana z Kolna 18 w Sopocie.

To będzie wiosenne święto rugby, bo po raz pierwszy w tym roku rugbistki do lat 16. wybiegną na boisko, by walczyć o punkty potrzebne do klasyfikacji mistrzostw Polski. Po jesiennych zmaganiach zawodniczki Ogniwa Sopot Women's Rugby są na czwartym miejscu. Do trzecich w klasyfikacji łodzianek mają 4 punkty straty i ogromny apetyt na to, by zdobyć pierwszy w krótkiej historii drużyny medal. 

– Dziewczęta sporo już potrafią, bardzo fajnie przepracowały przerwę zimową i są gotowe do wiosennych wyzwań – mówi trener sopocianek Jarosław Hodura, który jest także prezesem fundacji im. Edwarda Hodury, głównej organizatorki turnieju w Sopocie. 

To, czy uda im się odnieść sukces, okaże się na boisku, ale w ich przypadku ważne jest także to, że mogą liczyć na pomoc tych, którzy monitorują ich prace na treningach, postępy w grze i aspiracje.   

Szczegółowe informacje o drużynie i fundacji im. Edwarda Hodury można znaleźć na stronie fundacji im. Edwarda Hodury

Pierwszy pojedynek turnieju zaplanowano na godz. 10.00. Zagrają w nim Tygrysice Sochaczew i RK Budowlani Łódź, o godz. 10.20 Ogniwo Sopot Women's Rugby zmierzy się z Diablicami Ruda Śląska, o godz. 10.40 Juvenia Kraków spotka się z Tygrysicami Sochaczew, o godz. 11.00 Venol Atomówki Łódź zagrają z Ogniwem, o godz. 11.20 RK Budowlani zmierzą się z Juvenią, o 11.40 Diablice spotkają się z Venolem. Od godz. 12.20 zaczną się półfinały, na godz. 13.00 zaplanowano mecz o V miejsce, w którym zagrają trzecie drużyny z obu grup. O godz. 13.20 odbędzie się mecz o II miejsce, w którym zagrają przegrani z półfinałów, a o godz. 13.40 wygrani z półfinałów zagrają o I miejsce.     

XXVII Memoriał im. Edwarda Hodury w Sopocie

Grupa A: RzKS Juvenia Kraków; Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź; RC Orkan Sochaczew Tygrysice. Grupa B: Venol Atomówki Łódź; Ogniwo Sopot Women’s Rugby; Diablice KS Rugby Ruda Śląska. Początek turnieju 27 kwietnia o godz. 10.00. Wstęp jest wolny.

Klasyfikacja po rundzie jesiennej mistrzostw Polski do lat 16: 1. RzKS Juvenia Kraków 82 pkt., 2. Venol Atomówki Łódź 80 pkt., 3. Rugby Kobiet KS Budowlani Łódź 70 pkt., 4. Ogniwo Sopot Women’s Rugby 66 pkt., 5. RC Orkan Sochaczew Tygrysice 62 pkt., 6. Warriors Nowogrodziec 18 pkt. Do zakończenia rozgrywek MP U16 kobiet pozostały trzy turnieje: 27 kwietnia Sopot, 18 maja Kraków, 22 czerwca Łódź.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...