Nowe flagi na granicy Gdańska i Sopotu

Cztery maszty z flagami: sopocką, unijną, polską i gdańską
mat. prosowe

Na czterech nowych masztach na granicy Gdańska i Sopotu zawisły flagi Polski, Unii Europejskiej, Gdańska oraz Sopotu. Maszty zostały ustawione w rejonie skrzyżowania Drogi Zielonej, al. Grunwaldzkiej, al. Niepodległości i ul. Czyżewskiego.

Maszty stanowią symboliczną bramę wjazdową do obu miast i powstały dzięki współpracy Gdańska i Sopotu. Instalacja usytuowana została w zielonym terenie pasa rozdzielczego ul. Drogi Zielonej, a jej rozmieszczenie w układzie trapezu zapewnia dobrą ekspozycję czterech flag jednocześnie. Maszty widoczne są także z pociągów poruszających się po pobliskich torach oraz z przyulicznych ciągów pieszych. Takie rozmieszczenie podyktowane jest względami krajobrazowymi, a także sąsiednią lokalizacją masztów na rondzie przy ERGO ARENIE.

W ubiegłym roku na rondzie („4 czerwca 1989 r.”), obok ERGO ARENY, zamontowano cztery 18-metrowe maszty flagowe. Powiewają na nich flagi: polska, unijna, gdańska i sopocka.                                            

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...