Sopocka Majówka po europejsku

Na pierwszym planie niebieski balonik z unijną gwiazdą, w którą wpisana jest nazwa
Fotobank.PL/UMS

Wspólne śpiewanie hymnu Unii Europejskiej na molo i koncert polskich gwiazd w ERGO ARENIE – tak w Sopocie, 1 maja, świętowano 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenia te rozpoczęły Sopocką Majówkę, która potrwa do niedzieli.

Sopot radośnie świętował 15. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. 1 maja o godzinie 12.00 na sopockim molo, mieszkańcy miasta i goście, którzy przyjechali do kurortu na długi, majowy weekend wspólnie zaśpiewali „Odę do radości”. Wieczorem, w wypełnionej hali ERGO ARENA, gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpiły na koncercie „Zjednoczeni w różnorodności – 15 lat Polski w UE”. W koncercie udział wzięli Maria Peszek, Natalia Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele, Raz Dwa Trzy, Voo Voo a także Joanna Marcinkowska (fortepian), Chór Kameralny 441 Hz oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego

Wydarzenia związane z obchodami 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej zdominowały pierwszy dzień Sopockiej Majówki, choć nie były jedynymi. Po południu, m.in. w muszli koncertowej przy molo odbywały się koncerty, można było także obejrzeć pokaz mody z czasów dwudziestolecia międzywojennego i wystawę plenerową „Cisza przed burzą – sezon letni 1939”, przygotowaną przez Muzeum Sopotu, poświęconą sytuacji w Sopocie ostatniego lata przed wybuchem II wojny światowej.

Kolejne dni Sopockiej Majówki, do 5 maja, będą również bardzo bogate w wydarzenia. Mieszkańcy miasta i turyści będą mogli uczestniczyć w licznych koncertach, spektaklach teatralnych, warsztatach, spacerach historycznych po Sopocie, zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Miłośnicy literatury będą mieli okazję spotkania znanego na całym świecie autora bestsellerowych powieści, brytyjskiego pisarza Jeffreya Archera. Archer spotka się z czytelnikami w sobotę, 4 maja br., o godzinie 17.00, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Wstęp wolny.

Pełny program wydarzeń Sopockiej Majówki w artykule.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...