X Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

Mężczyzna stoi nad wodą na końcu drewnianego pomostu
Fot. materiały prasowe organizatora

Dziesiąta edycja Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy odbędzie się w dniach 13-19 maja w Sopocie i pozostałych miastach Trójmiasta w ramach obchodów 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Temat wiodący brzmi „Wyspa”.

Temat ten traktowany jest dosłownie, chociażby gdy przywoływani są twórcy z Irlandii i  Wielkiej Brytanii, a jednocześnie organizatorzy pozostają otwarci na nieoczywiste jego odczytania. Podczas festiwalu poszukiwane są w literaturze, czy szerzej sztuce, metaforyczne i symboliczne odczytania wyspy, rozumianej również jako „wyspa skarbów”. Jak można ją dzisiaj rozumieć? Jako krainę marzeń? Nieznane? Nienazywalne? Czy jest to niebiańska plaża? Zamknięta w umyśle Prospera kraina? A może poszukiwana wyspa skrywa się gdzieś na Kaszubach? Festiwal jest miejscem spotkania młodych i doświadczonych twórców z kraju i ze świata.

Podczas konferencji studenckiej i naukowej dyskutować będą przyjeżdżający z Polski i ze świata literaturoznawcy, teatrolodzy. W ramach festiwalu, planowane są spotkania z fizykiem teoretycznym, profesorem Markiem Żukowskim oraz z chemikiem, profesorem Piotrem Stepnowskim. Głównym celem festiwalu jest przecież zapewnienie przestrzeni do dyskusji świata sztuki ze światem uniwersyteckim, a zarazem wyjście z gabinetów i laboratoriów w przestrzeń otaczającej codzienności.

Festiwal w skrócie to: 17 spotkań i rozmów, 20 h konferencji, 45 h laboratoriów i warsztatów, 3 pokazy prac warsztatowych, 4 filmy, 7 koncertów, 3 spektakle, 1 happening. Więcej informacji na stronie Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...