Trwa Festiwal Mundus Cantat

Poprzebierani w kolorowe stroje artyści grają i śpiewają podczas koncertu w kościele
Fot. Fotobank.PL/UMS

Międzynarodowy Festiwal Mundus Cantat obchodzi piętnastolecie. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Paul Phenix, były tenor King's Singers i założyciel PurpleVocals, który jest gwiazdą tej edycji festiwalu. Dla trójmiejskiej publiczności wystąpi z recitalem, który obędzie się 22 maja o godz.19.15, w kościele św. Jerzego w Sopocie.

W ramach festiwalu Mundus Cantat odbywa się też konkurs z międzynarodowym jury, na czele którego stoi prof. Marcin Tomczak, dyrygent, kierownik Katedry Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureatów tegorocznej edycji poznamy w trakcie Koncertu Finałowego, który odbędzie się w sobotę, 25 maja, o godz. 17.00 w auli Wydziału Ekonomicznego UG w Sopocie.

W Koncercie Finałowym obok nagrodzonych chórów weźmie również udział Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego Jantar im. Zygmunta Kamińskiego, który zaprezentuje suity ludowych tańców z różnych rejonów Polski.

Festiwal to również dziesiątki wydarzeń towarzyszących: koncerty młodych artystów, Parada Chórów ul. Bohaterów Monte Cassino, koncerty dedykowane sopockiej młodzieży i podopiecznym Ośrodka Adaptacyjnego, a także performance na sopockim molo, czy śpiewający stretching. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie Mundus Cantat.

Bilety w cenie 20 zł będzie można kupić przed koncertem oraz na platformie interticket.pl.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...