Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 15 do 21 maja 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowane będą prace przy przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 23 Marca. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdańska.

Kontynuowane będą prace przy przebudowie ul. Junaków. W związku z pracami zamknięto ul. Junaków na odcinku od skrzyżowania z ul. Obodrzyców do posesji nr 2 A oraz wprowadzono jeden kierunku ruchu w stronę ul. Małopolskiej. Dojazd do ul. Junaków od strony ul. Małopolskiej ul. Łużycką, następnie ul. Obodrzyców.

Kontynuowane będą prace polegające na budowie ścieżki rowerowej w al. Wojska Polskiego na odcinku:

  • od ul. Chrobrego do ul. Na Wydmach

w związku z prowadzonymi pracami na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Na Wydmach do ul. Jana Kilińskiego wydzielono po prawej stronie jezdni dwukierunkową drogę rowerową oraz po stronie numerów parzystych wprowadzono zakaz zatrzymywania się;

  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott ) do granicy z Gdańskiem

w związku z pracami na tym odcinku wprowadzono zamknięcie drogi rowerowej z jednoczesnym wyznaczeniem objazdu ul. Bitwy pod Płowcami, a następnie ulicą Jelitkowską w Gdańsku;

Planowane są prace naprawcze ubytków w nawierzchni jezdni na:

  • ul. Syrokomli (na czas prac po stronie numerów nieparzystych będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się),
  • ul. Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z ul. Andersa w kierunku Gdańska. 

20 maja planowane jest rozpoczęcie prac związanych z przebudową ul. Wejherowskiej wraz z budową parkingu. W związku z prowadzonymi pracami ul. Wejherowska na odcinku od ul. Obodrzyców do ul. Małopolskiej zostanie zamknięta. Objazd do ul. Wejherowskiej ul. Obodrzyców, dalej ul. Łużycką, następnie ul. Małopolską.

Dodatkowo na ul. Małopolskiej oraz ul. Łużyckiej zostanie wprowadzony po obu stronach ulicy zakaz zatrzymywania (dodatkowo tabliczka z symbolem holownika).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...