Kawa Wolności w Sopocie

Filiżanka z kawą
Fot. Fotobank.PL/UMS

Gdańsk i Sopot przygotowują się do godnego uczczenia trzydziestej rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Chcielibyśmy, aby świętowanie odbywało się wszędzie, blisko każdego z nas, w sposób spontaniczny i radosny, apolityczny, włączający wszystkich mieszkańców Gdańska i Sopotu. Dlatego jednym z elementów świętowania będzie Kawa Wolności!

Między 1 a 11 czerwca do Gdańska i Sopotu przybędzie kilkadziesiąt tysięcy osób: uczestnicy i świadkowie historycznych wydarzeń, samorządowcy, europejscy politycy, turyści z Polski i ze świata oraz przyjaciele Europejskiego Centrum Solidarności, dzięki których hojności Święto Wolności i Solidarności jest w ogóle możliwe. Naszym zamierzeniem jest, aby to święto obejmowało swoim zasięgiem cały Gdańsk i Sopot, by miało jak najbardziej oddolny i wspólnotowy charakter.

Sopocka branża turystyczna włącza się w obchody 4 czerwca poprzez realizację projektu Kawa Wolności w Sopocie. Kilkanaście lokali będzie w tych dniach (1-11 czerwca) serwowało swoją autorską kawę wolności. Do kawy dołączona będzie wizytówka z informacją, co świętujemy i z przypomnieniem ważnych wartościach: wolności, solidarności, otwartości i obywatelskości. Lokale uczestniczące w projekcie będą oznaczone plakatem „Kawa Wolności w Sopocie”.  

Do projektu włączyły się następujące sopockie lokale: Solanka Cafe, Prosty Temat, La Crema d’Italia, restauracja Meridian, Harry’S art. Cafe, Villa Baltica, ristorante Tesoro, Tesoro Express, Fidel, restauracja Nowosopocka, Symfonia Smaków, Polskie Smaki, Bar Przystań, Mamma Mia lodziarnia włoska.

Więcej informacji na fb Sopocka Organizacja Turystyczna

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...