Festiwal Teatrów Dziecięcych i młodzieżowych ICTF Sopot 2019

Dwie dziewczynki w kostiumach na scenie podczas przedstawienia
Fot. Fotobank.PL/UMS

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ICTF Sopot 2019 odbędzie się w Sopocie po raz drugi. Początek w poniedziałek 10 czerwca. Festiwal potrwa do 14 czerwca.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF Sopot powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży – działających w grupach teatralnych i warsztatowych – idei tworzenia kultury widowiskowej. Podczas Festiwalu ICTF Sopot będzie można obejrzeć spektakle dziecięcych i młodzieżowych grup teatralnych z Polski i ze świata.

ICTF Sopot kładzie nacisk na formę teatralną, muzyczną i musicalową, tworzoną przez dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia. Organizatorzy chcą, by festiwal stał się świętem dziecięcej i młodzieżowej twórczości scenicznej. Chcą też dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, a co za tym idzie stworzyć szansę spotkania na linii młody twórca – młody widz.

Przegląd zespołów dramatycznych – dziecięcych i młodzieżowych z całego świata, pozwoli także na wzajemne poznanie tradycji i obyczajów różnych narodów.

Twórcą i organizatorem Festiwalu ICTF Sopot – International Children's Theatre Festival Sopot 2019 jest Fundacja Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...