Spotkajmy się w Sopotece  

Vincent V. Severski
Fot. materiały promocyjne

Wszystkich miłośników mocnych wrażeń Sopoteka zaprasza 11 czerwca na niezwykłe spotkanie z Vincentem Severskim, autorem szpiegowskich hitów m.in. „Nielegalni”, „Niepokorni”. Wstęp jest wolny, początek o godz. 18.00.

Nakładem wydawnictwa Czarna Owca ukazała się nowa książka Vincenta V. Severskiego. „Zamęt” to początek nowej ośmiotomowej serii szpiegowsko-kryminalnej.

– „Zamęt” to moja próba stworzenia nowego gatunku, łączącego klasyczny kryminał z powieścią szpiegowską – wyjaśnia pisarz. – Trochę jakbym wpuścił Kurta Wallandera w świat George’a Smileya – lub odwrotnie. Znajdziemy tu wszystkie elementy, które kojarzą się z kryminałem: trupa, dochodzenie i pytanie: kto zabił? Nie zabraknie laboratorium kryminalistycznego i żmudnego badania śladów. Ale wszystko to połączyłem ze światem sensacji i szpiegów.

Oprócz tego w Sopotece : 14 czerwca wykład „Człowiecze oblicze Noblisty. O Sienkiewiczu (nie)pomnikowo”, a 15 czerwca  spacer śladami Henryka Sienkiewicza. Przewodnikiem będzie Tomasz Kot, bibliotekarz Biblioteki Sopockiej, autor „Spacerownika sopockiego”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...