Trwają Sopockie Wieczory Organowe

Organista koncertujący siedzi przy instrumencie podczas koncertu
Fot. Ludmiła Bečka-Sadowska

Jak gra się na organach piszczałkowych? Rękami i nogami! Dodatkowo należy zmieniać klawiatury i dobierać brzmienia. III Sopockie Wieczory Organowe dzięki przystępnemu programowi, zapowiedzi konferansjera oraz możliwości oglądania akcji muzycznej z chóru na ekranie, postarają się po raz kolejny przybliżyć słuchaczom pracę organisty koncertującego. W trzy soboty czerwca – 15, 22 i 29 – w parafii św. Jerzego odbywać się będą koncerty kameralne. Wstęp jest wolny.

Usłyszymy trzy składy kameralne: organy i altówka, duet organowy, organy i obój. Każdy z koncertów rozpocznie się o godz. 19.00. Mimo, iż muzycy wystąpią na chórze, obecna na koncertach publiczność będzie miała możliwość śledzenia występu artystów na ekranie ustawionym przy ołtarzu. Dodatkowo publiczność usłyszy ciekawostki o kompozytorach wykonywanych utworów oraz okolicznościach ich powstania. Organizatorem cyklu koncertów jest stowarzyszenie Promień Sztuki.

  • 15 czerwca, godz. 19.00 Marta Jezierska – altówka, Adam Sadowski – organy
  • 22 czerwca, godz. 19.00 Agnieszka Tarnawska – organy, Jarosław Tarnawski – organy
  • 29 czerwca, godz. 19.00 Michał Mogiła – obój, Waldemar Krawiec – organy

Sopot, kościół św. Jerzego, ul. Tadeusza Kościuszki 1

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...