Jacek Karnowski z tytułem Superprezydenta!

Prezydent Jacek Karnowski przemawia na scenie podczas odbierania tytułu Superprezydenta
Fot. materiały UMS

Przez trzy lata z rzędu prezydent Sopotu Jacek Karnowski wygrywał w rankingu Prezydentów Miast N15. W związku z tym, za takiego „samorządowego hattricka”, w tym roku został uhonorowany tytułem Superprezydenta.  

Wręczenie odbyło się podczas uroczystej gali Kongresu Regionów, 11 czerwca 2019 r. we Wrocławiu. Ranking Prezydentów Miast N15 organizowany jest przez „Newsweek”. W tygodniku czytamy:

Superprezydent: Jacek Karnowski, Sopot

To nagroda specjalna. Jacek Karnowski wygrywał nasz ranking już trzykrotnie. W tym roku też był w czołówce. Uznaliśmy, że to świetny moment, by uhonorować ten hattrick tytułem Superprezydenta, takim samym, jaki dostał inny trzykrotny zwycięzca N15 Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

– Ta nagroda sprawia, że jednocześnie coś zyskuje i traci. Bo traci prawo udziału w corocznym rankingu – zauważył Tomasz Lis (…).

– Życzę nam wszystkim, by Polska była tak otwarta jak nasze miasta – powiedział Jacek Karnowski”.

Pierwsze miejsce w rankingu w tym roku prezydenci miast przyznali Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska.

Oto pełne wyniki rankingu:

„Newsweek" – ranking najlepszych prezydentów miast

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...