Remonty i przebudowy dróg

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 12 do 18 czerwca 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Planowane są prace przy przebudowie chodnika na Al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Kontynuowane będą praceprzy budowie ścieżki rowerowej w al. Wojska Polskiego na odcinku:

  • od ul. Chrobrego do ul. Na Wydmach

Na ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Na Wydmach do ul. Jana Kilińskiego wydzielono po prawej stronie jezdni dwukierunkową drogę rowerową oraz po stronie numerów parzystych wprowadzono zakaz zatrzymywania się;

  • od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott ) do granicy z Gdańskiem

Na tym odcinku wprowadzono zamknięcie drogi rowerowej z jednoczesnym wyznaczeniem objazdu ul. Bitwy pod Płowcami, a następnie ulicą Jelitkowską w Gdańsku.

Planowane są prace przy naprawie ubytków w nawierzchni jezdni na ul. Powstańców Warszawy na odcinku od ul. Goyki do ul. Budzysza (na czas prowadzonych prac po lewej stronie będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się).

Od 10 czerwca rozpoczął się kolejny etap prac związanych z przebudową ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
  • zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską na tych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.

Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

W pierwszym etapie wyłączono z użytkowania chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdańska. Dodatkowo zamknięte zostało przejście dla pieszych przez Al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Pozwoliło to, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Al. Niepodległości z ul. Wejherowską.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...