Wyniki egzaminów gimnazjalnych i sprawdzianów klas VIII – sopoccy uczniowie najlepsi w województwie!

matematyczne wzory napisane na niebieskim tle
Fot. Pixabay

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła oficjalne wyniki z egzaminów gimnazjalnych i sprawdzianów klas VIII w szkołach podstawowych w 2019 r. Po raz kolejny sopoccy uczniowie okazali się najlepsi w województwie pomorskim.

Tegoroczny sukces jest szczególnie bardzo cenny i wyjątkowy, ponieważ ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych, zarówno na poziomie szkół podstawowych jak i gimnazjów, nasi uczniowie osiągnęli najwyższe średnie wyniki.

To efekt wspólnej, systematycznej i konsekwentnej pracy młodzieży, nauczycieli i rodziców.

– Serdeczne gratulacje składam uczniom za ich codzienną naukę wspartą umiejętnościami i zdolnościami – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. – Nauczycielom dziękujemy za profesjonalizm, zaangażowanie, wytrwałość i cierpliwość w codziennej pracy. Rodzicom gratulujemy i dziękujemy za ich pomoc, wsparcie, opiekę i motywowanie swoich dzieci.

Tegoroczne wyniki egzaminów to również sukces Miasta Sopotu. Gmina przeznacza w skali  roku 21 mln zł na edukację sopockiej młodzieży, w tym około 1,5 mln na dodatkowe zajęcia, które w szczególności ukierunkowane są na przygotowanie uczniów do egzaminów/sprawdzianów zewnętrznych.

Sprawdziany ósmoklasistów

 

 

 

Egzaminy gimnazjalne

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...