Dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi spędzają wakacje w Sopocie

Duża grupa dzieci i opiekunów pozuje do wspólnego zdjęcia na trawie
Fot. materiały UMS

W ramach współpracy ze Związkiem Polaków na Białorusi oraz Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska” od 16 do 30 czerwca 2019 r. w Sopocie gości grupa 50 dzieci i młodzieży pochodzenia polskiego z okolic Grodna wraz z opiekunami.

Podczas wakacyjnego pobytu w Sopocie grupy zakwaterowane są w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Krajowej 50/54.  

Celem akcji jest podtrzymanie więzi młodych Białorusinów pochodzenia polskiego z naszym krajem, o ukazanie im współczesnej Polski oraz umożliwienie zawarcia nowych znajomości z polską młodzieżą oraz późniejszego podtrzymania nowych przyjaźni, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie także na znajomość języka polskiego.

Organizowanie wakacyjnych pobytów dla dzieci i młodzieży ma również na celu zainteresowanie opinii publicznej sytuacją naszych rodaków na Białorusi, wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości, kultury i solidarności.

Pragnąc zapewnić gościom ciekawy i różnorodny program zaplanowano m.in. wspólne lekcje z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1, wizyty w Europejskim Centrum Solidarności, a także zwiedzanie wielu atrakcji Sopotu, Gdańska i Gdyni.

Zadanie jest finansowane ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...