Finał akcji Rowerowy Maj w Sopocie

Wiceprezydent Marcin Skwierawski wręcza przedszkolakom nagrody
Fot. Fotobank.PL/UMS

Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, Rowerowy Maj cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem sopockich przedszkolaków i uczniów. W tegorocznej akcji wzięło udział 2057 aktywnych uczestników. W czasie trwania kampanii dzieci z sopockich szkół i przedszkoli wykonały w sumie 51 940 przejazdów. „Rowerowa” frekwencja wyniosła w Sopocie 51 proc.

Wręczenie nagród odbyło się w placówkach, które osiągnęły najlepsze wyniki, w Przedszkolu nr 10 (frekwencja 74,3 proc.) i Szkole Podstawowej nr 9 (frekwencja 55,3 proc.). Nagrody w SP 9 wręczali prezydent Sopotu Jacek Karnowski, Krzysztof Jałoszyński, sopocki oficer rowerowy i Marcin Stefański sopocki radny. Przedszkole nr 10 odwiedził wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski.

Najaktywniejsze przedszkolaki dostały plecaki, uczniowie podstawówek liczniki rowerowe. Szkoła Podstawowa nr 9 i Przedszkole nr 10 otrzymały także po 2,5 tys. zł na zakup materiałów sportowych i edukacyjnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...