Sopoteka z Cybulskim

Zbyszek Cybulski
Fot. materiały promocyjne

Spacer śladami Zbyszka Cybulskiego i spotkanie z Dorotą Karaś, autorką książki „Cybulski. Podwójne salto”, to dwa wydarzenia ze wspólnym mianownikiem, na które zaprasza Sopoteka. Wstęp jest wolny.

Spacer śladami Zbyszka Cybulskiego, 6 lipca, godz. 15.00
Symbol powojennego polskiego kina zapisał swoją bogatą kartę również w historii Sopotu i Trójmiasta. Ślady kultowego aktora można odkryć podążając śladami filmu „Do widzenia do jutra”, kręconego w sopockich plenerach, a także odwiedzając liczne miejsca związane z prywatnym życiem Cybulskiego. W kurorcie aktor wynajmował mieszkanie do spółki z inną legendą naszego kina – Bogumiłem Kobielą, z którym pracował także na scenach Teatru Wybrzeże. Przewodnikiem spaceru będzie Tomasz Kot, bibliotekarz Biblioteki Sopockiej, autor „Spacerownika sopockiego”.

Spotkanie z Dorotą Karaś, autorką książki „Cybulski. Podwójne salto”, 11 lipca, godz. 17.00
Brawurowa biografia człowieka, który został legendą. Dorota Karaś z reporterską dociekliwością przygląda się obliczom Zbyszka Cybulskiego. Jako pierwsza opisuje dzieciństwo, o którym on sam nie mógł mówić w powojennej Polsce. Odsłania kulisy działalności legendarnego teatrzyku Bim-Bom i powstawania najsłynniejszych filmów tamtej epoki. Przede wszystkim jednak pyta o cenę sławy i o to, co naprawdę zabiło Zbyszka Cybulskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...