Seniorzy na kortach

Rakieta tenisowa i piłki leżą na korcie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopot Tenis Klub zaprasza na 59. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Seniorów w tenisie ziemnym. Mistrzostwa zostaną rozegrane w dniach 29 czerwca - 5 lipca. Na sopockich kortach zobaczymy ponad 200 tenisistów głównie z Europy, ale nie tylko. Pojawią się m.in. reprezentanci Republiki Południowej Afryki.

Na rozgrywane w Sopocie MP Seniorów każdego roku zgłasza się ok. 200-300 zawodników z całego świata, reprezentujących ponad 40 państw. W tym roku swoją obecność potwierdzili reprezentanci: Gruzji, Brazylii, Niemiec, Szwecji, Stanów Zjednoczonych, Litwy, Austrii, Republiki Południowej Afryki, Białorusi, Włoch, Holandii, Rosji, Turcji, Czech, Węgier, Hiszpanii, Finlandii.

International Seniors Polish Championships to największy i najbardziej prestiżowy seniorski turniej w Polsce, tzw. Grade 1, jeśli chodzi o punkty rankingowe International Tennis Federation. O renomie, jaką cieszy się sopocki turniej seniorów, najlepiej świadczy fakt, że biorący udział to często zawodnicy z pierwszych miejsc na świecie, w tym wysoko rozstawieni na listach światowych tenisiści reprezentujący barwy Polski. To właśnie Polacy mimo tak silnej, międzynarodowej obsady, nadają ton mistrzostwom.

Mężczyźni rozegrają pojedynki w 11 grupach wiekowych, od 35 do 85 lat. Kobiety w 9 grupach. od 35 do 75 lat.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...