Lato Teatralne czas zacząć!

Dwoje aktorów w kostiumach stoją z podniesionymi rękami na scenie podczas spektaklu
Fot. materiały promocyjne Teatru Atelier

Skoro wakacje, to oczywiście Lato Teatralne w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. W tym roku już po raz 26. zapraszamy na spotkanie ze sztuką, na przeżycie wielu artystycznych wzruszeń w wyjątkowej scenerii. Przed nami dwa miesiące wyjątkowych spektakli, wyczekiwanych premier, koncertów polskich i zagranicznych artystów. Tak teatr będzie obchodził swoje 30. urodziny. Na początek recital Katarzyny Groniec i spektakl „Siła Przyzwyczajenia” Thomasa Bernharda.

Lato Teatralne Sopot 2019 to wiele koncertów i spektakli, m. in. wyczekiwana premiera (koprodukcja) sztuki Thomasa Bernharda „Siła Przyzwyczajenia” – „Cyrk Egzystencjalny” w reż. André Hübnera-Ochodlo.

Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej zaprasza również na XIV Międzynarodowe Spotkania z Kulturą Żydowską oraz 22. edycję Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” i wiele innych wydarzeń artystycznych!

Katarzyna Groniec  „Ach”
4-7 lipca, godz. 19.30

„Ach!” to tytuł nowego albumu Katarzyny Groniec, opowiada o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. I tak w kółko – od początku do początku, bo wszystko jest cyklem, co jakiś czas, kończącym się dobrze! W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem. Że wciąż mamy kogo kochać.

Teksty na płytę w większości napisała Katarzyna Groniec, oprócz trzech, których autorką jest Barbara Wrońska. Muzykę skomponowali: Marcin Macuk (Hey), Barbara Wrońska i Katarzyna Groniec. Opiekę artystyczną nad projektem objął Cezary Studniak, dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Podczas koncertu, poza premierowymi utworami z albumu „Ach!”, będzie można usłyszeć również kilka piosenek z debiutanckiej płyty Katarzyny Groniec pt. „Mężczyźni” (2000 r.) wyprodukowanej przez Grzegorza Ciechowskiego.

Cena biletu: 85 zł

 

Thomas Bernhard „Siła przyzwyczajenia” (Die Macht der Gewohnheit)
„Cyrk Egzystencjalny”
8-14 lipca, godz. 19.30, (14 lipca – premiera)

Ile poświęci prawdziwy artysta, by stworzyć dzieło na miarę „wszystkich belzebubów świata”? Wystarczy tylko chcieć. Ćwiczyć! Ćwiczyć! Ćwiczyć! Aż do śmierci.

Caribaldi, nad którym wisi faustowskie przekleństwo, by dotknąć istoty tworzenia – poświęci wszystko. Bez wątpienia, wszystkich! Zaślepiony swoją wizją dzieła perfekcyjnego najokrutniej katuje swoich artystów odzierając ich z ludzkiej godności.

  • przekład: Monika Muskała
  • reżyseria i kostiumy: André Hübner-Ochodlo
  • scenografia: AHO, Stanisław Kulczyk
  • muzyka: Adam Żuchowski, na podstawie „Kwintetu Pstrąg” F. Schuberta

Występują:

  • Caribaldi, dyrektor cyrku – Michał Kula
  • Wnuczka – Sylwia Oksiuta-Warmus
  • Żongler – Waldemar Cudzik
  • Pogromca – Adam Hutyra
  • Błazen – Bartosz Kopeć

Koprodukcja z Teatrem Nowym im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Cena biletu: 40 zł (otwarta próba generalna: 25 zł)

 

26. Lato Teatralne
od 4 lipca do 1 września 2019 r.
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie
Sopot, al. Mamuszki 2

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...