Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 4 do 9 lipca planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowana będzie przebudowa chodnika na al. Niepodległości na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Kontynuowana będzie przebudowa ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
  • całkowicie zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską, na tych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazy zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.

Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

  1. W związku z pracami wyłączono z użytkowania: chodnik oraz jeden, prawy pas jezdni na kierunku do Gdańska. Dodatkowo zamknięte zostało przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Pozwoliło to, dla zwiększenia przepustowości, wyłączyć sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską.
  2. Od poniedziałku, 8 lipca wprowadzona zostanie zmieniona organizacji ruchu polegająca na zajęciu dwóch pasów al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywać się będzie jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Utrzymane zostanie zamknięcie przejścia dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejścia przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską pracować będzie w trybie żółtym, pulsującym.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...