Sopoccy maturzyści najlepsi w województwie!

Uśmiechnięci młodzi ludzie z rękami uniesionymi do góry wychodzą ze szkoły
Fot. Freepik

Tegoroczną maturę w województwie pomorskim najlepiej napisali uczniowie sopockich szkół ponadpodstawowych (wysoka zdawalność na poziomie 92 proc., bardzo duża przewaga nad pozostałymi powiatami). Oznacza to, że w tym roku szkolnym na każdym poziomie kształcenia Sopot osiągnął najlepsze wyniki ze wszystkich egzaminów zewnętrznych na Pomorzu!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów maturalnych. Średnia zdawalność matur w sopockich szkołach ponadpodstawowych/ponadgimnazjalnych wyniosła 92 proc. i okazała się najwyższą w województwie pomorskim. Tym samym sopoccy maturzyści najlepiej napisali egzamin dojrzałości spośród rówieśników z Pomorza.

Gratuluję naszej młodzieży osiągniętych wyników w nauce – mówi Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu. – Serdeczne podziękowania składam na ręce nauczycieli i rodziców za ich zaangażowanie, codzienną pomoc, opiekę, wsparcie oraz motywowanie swoich uczniów i dzieci.

Rok szkolny 2018/19 pod względem wyników egzaminów zewnętrznych okazał się dla Sopotu bardzo udany. W czerwcu młodzież klas VIII szkól podstawowych i klas III gimnazjów uzyskała również najlepsze wyniki w województwie pomorskim. Na każdym poziomie kształcenia (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadpodstawowe) sopoccy uczniowie nie mieli sobie równych.

Tegoroczne wyniki egzaminów to również sukces Miasta Sopot. Gmina przeznacza w skali  roku 21 mln zł na edukację sopockiej młodzieży, w tym około 1,5 mln zł na dodatkowe zajęcia, które w szczególności ukierunkowane są na przygotowanie uczniów do egzaminów/sprawdzianów zewnętrznych.

 

Rysunek 1. Zdawalność egzaminu maturalnego w powiatach województwa pomorskiego

 

Rysunek 2. Zdawalność egzaminu maturalnego

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...