Czerwcowy rekord wejść na molo

molo
Fot. materiały UMS

Wyjątkowo piękna, letnia pogoda, słońce, które zachęcało do wyjścia z domu, przedłużony weekend i wcześniejsze zakończenie roku szkolnego wpłynęły na świetną statystykę wejść na molo w Sopocie. W czerwcu tego roku po najdłuższym drewnianym pomoście w Europie przeszło 202 858 osób. W analogicznym czasie ubiegłego roku molo odwiedziło 176 778 osób. Porównując statystyki z ostatniej dekady – tegoroczny czerwiec jest rekordowy i najwięcej osób spacerowało po molo i odwiedziło marinę, oddychając czystym powietrzem i wdychając jod.

Jeśli w wakacje pogoda będzie tak piękna, jak w czerwcu, mamy szansę pobić kolejne rekordy. Zachęcamy do spacerów po pomoście, bo stężenie jodu w miejscach najdalej wysuniętych w morze jest dwukrotnie większe niż na lądzie. Prócz walorów zdrowotnych, czystego powietrza i ożywczej bryzy, mamy okazję cieszyć oko pięknym krajobrazem.

  

Molo w Sopocie składa się z 2 części: drewnianej i lądowej. Część lądowa (skwer Kuracyjny) to plac o powierzchni 20 tys. mkw., na którym znajdują się: przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo wszechobecnej w Sopocie zieleni. Część drewniana (spacerowa) obejmuje, oprócz głównego pomostu (511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej), pokłady dolne oraz pokład boczny, które umożliwiają przybijanie statków pasażerskich. Przy głowicy molo od 2011 roku funkcjonuje przystań jachtowa, która może pomieścić 103 jednostki.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...