„Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”

Fot. materiały promocyjne

Znasz kogoś, kto zmienia świat na lepsze? Zgłoś go do nagrody #OkularyKaczkowskiego! Odważni, bezkompromisowo walczący o równość, godność i indywidualne podejście do drugiego człowieka. Czas, by przestali być niedostrzegani. Do 15 lipca można zgłosić ich do nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”.

Rodzina i przyjaciele ks. Jana Kaczkowskiego, działający w fundacji jego imienia, postanowili nagrodzić tych, którzy tak, jak jej patron, nie widzą przeszkód, by z zaangażowaniem i miłością działać na rzecz innych. Mogą to być osoby indywidualne, instytucje, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne, które działają w Polsce i za granicą. Aby zgłosić kandydaturę, wystarczy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy. Następnie sylwetkom i dokonaniom przyjrzy się kapituła konkursu.

– Chociaż działaniom księdza towarzyszyło wiele przeszkód, on sam zdawał się ich nie dostrzegać – mówi Anna Cina-Ciskowska, prezes zarządu fundacji. – Do dziś żartobliwie zastanawiamy się, czy to kwestia wady wzroku czy ogromnego serca. Faktem jest, że Jan wybudował hospicjum mimo braku pieniędzy, „ojcował” wielu osobom i wymagał od siebie tyle samo, ile od zdrowego człowieka. Teraz chcemy nagrodzić osoby, które działają zgodnie z jego ideami. Nawet jeżeli wcześniej o nim nie słyszały.  

Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń fundacja wyłoni 10 nominowanych do nagrody, wśród których zwycięzcę wybierze kapituła konkursowa. Zasiadają w niej m.in. Józef Kaczkowski, Jerzy Stuhr, Kapsyda Kobro-Okołowicz i Przemysław Staroń. Wyniki i wręczenie nagród, w tym finansowych, zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się we wrześniu w Sopocie.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu i więcej informacji o inicjatywie i Fundacji im. księdza Jana Kaczkowskiego: Okulary Kaczkowskiego

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...