Remonty i przebudowy dróg w Sopocie

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 10 do 16 lipca 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

Kontynuowana będzie przebudowa chodnika al. Niepodległości, na odcinku od ul. Goyki do ul. Pokorniewskiego. W związku z prowadzonymi pracami możliwe będzie czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Kontynuowana będzie przebudowa ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
  • zamknięto ul. Wejherowską na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską, na tych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.

Kontynuowany będzie remont drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską. Prace wymagały zajęcia dwóch pasów al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięto przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską pracuje w trybie żółtym, pulsującym.

Kontynuowana będzie przebudowa ul. Zacisze. W związku z pracami w godzinach 6.00-14.00 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.

Od środy, 10 lipca rozpocznie się budowa przyłącza sieci ciepłowniczej na wysokości skrzyżowania ul. Chodowieckiego i ul. Malczewskiego. Na czas prac wprowadzone zostanie zamknięcie ul. Chodowieckiego przy ul. Malczewskiego. Objazd obowiązywać będzie ul. Księżycową. Zakończenie prac planowane jest na 19 lipca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...