Lato z Biblioteką Sopocką

Młoda kobieta  w kapeluszu, którego duże białe rondo zasłania jej oczy
Fot. materiały promocyjne

Sopoteka (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14) zaprasza 24 lipca, o godz. 18.00, na spotkanie z Aleksandrą Tyl, autorką książki „Wschody i zachody słońca”. Wstęp jest wolny.

Sopot. Wielki dom z widokiem na morze. Dwie kobiety: młoda i stara. Dwa światy. Teraźniejszy i ten z przeszłości. I mężczyzna, który podaje się za pisarza, jednak jego tożsamość pozostaje zagadką.

Do domu bogatej staruszki przyjeżdża nowa opiekunka, zatrudniona przez rodzinę. Do obowiązków dziewczyny należy nie tylko dotrzymywanie towarzystwa, lecz także pilnowanie, by w otoczeniu starszej pani nie znalazły się niewłaściwe osoby, czyhające na spadek. Zadanie wydaje się proste, lecz wychodzi na to, że staruszka ma własny plan dotyczący wykorzystania pieniędzy i prowadzi osobliwą grę, by go zrealizować.

25 lipca, również w Sopotece, kolejny Filmowy Czwartek z Osą. Start o godz. 17.00, wstęp wolny. W ostatni czwartek każdego miesiąca zapraszamy Was na Filmowy Czwartek z Osą, czyli seans filmowy przygotowany przez naszą koleżankę, Karolinę ‘Osę’ Osowską. Popcorn, leżaki, krótka prelekcja przed pokazem i magia kina – możecie liczyć na to wszystko. Tym razem historia przyjaźni między sparaliżowanym milionerem a młodym chłopakiem z paryskiego przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia.

A kto lubi poznawać Sopot niekonwencjonalnie, powinien wybrać się na spacer śladami Wojciecha Kossaka. Zbiórka przed wejściem do Sopoteki 3 sierpnia o godz. 15.00. Spacer poprowadzi Tomasz Kot, autor „Spacerownika sopockiego”.

Dzieci z zacięciem aktorskim (od 7 lat) biblioteka przy ul. Obrońców Westerplatte 16 zaprasza warsztaty teatralne „Pod rękę z aktorem”. Zajęcia 5 i 12 sierpnia, o godz. 16.00, wstęp wolny. Zajęcia poprowadzi aktorka Teatru Wybrzeże Małgorzata Oracz.

Więcej na stronie Biblioteki Sopockiej

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...