Ørganek w Operze Leśnej

Tomasz Organek na scenie. Zdjęcie czarno-białe.
Fot. Karol Kacperski

Opera Leśna, jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, łączący w sobie tradycję i nowoczesność, obchodzi w tym roku 110-te urodziny! W związku z jubileuszem na deskach Opery wystąpi zespół Ørganek.

Zespół Ørganek zagra w sopockiej Operze Leśnej w piątek, 26 lipca, o godzinie 21.00. Grupa powstała w 2013 r. z inicjatywy Tomasza Organka, muzyka, kompozytora, autora tekstów i opowiadań. Ørganek wydał dwie, dobrze przyjęte przez publiczność i krytyków muzycznych płyty długogrające („Głupi”  – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock oraz „Czarna Madonna” – Fryderyki 2017 w kategorii Album Roku Rock oraz Piosenka Roku ) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty.

Przez dwa lata (2016-2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek. 

Więcej na stronie Opery Leśnej w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...