Tenisowy challenger na kortach Sopot Tenis Klubu

Tenisista z rakietą w ręce podczas meczu
Fot. materiały prasowe organizatora

Międzynarodowy Turniej Tenisowy BNP Paribas Sopot Open będzie największym challengerem rozgrywany w tym czasie w Europie, z pulą nagród ponad 92 tys. euro. Turniej odbędzie się od 29 lipca do 4 sierpnia na kortach Sopot Tenis Klubu, które w przeszłości gościły zawody cyklu WTA i ATP, a zwycięstwa świętowali tam m.in. Rafael Nadal, Gael Monfils i Tommy Robredo.

W tegorocznym turnieju głównym singlowym weźmie udział 48 tenisistów, a w deblowym zagra 16 par. Na sopockich kortach będzie można dopingować wielu klasowych zawodników, w tym reprezentantów Polski. Swój udział w turnieju gry podwójnej zapowiedział Marcin Matkowski, jeden z najlepszych polskich deblistów w historii. W parze z obecnym dyrektorem turnieju Mariuszem Fyrstenbergiem wygrali 15 turniejów rangi ATP, a w 2011 r. wystąpili w finałach US Open i mistrzostw kończących sezon ATP World Tour Finals.  

Do turnieju zgłosił się też Kamil Majchrzak. Zwycięzca deblowego US Open juniorów z 2013 r., jest obecnie klasyfikowany na najwyższym w karierze 108. miejscu rankingu ATP.

BNP Paribas Sopot Open będzie też szansą dla wschodzących gwiazd polskiego i światowego tenisa. Dzikie karty do turnieju głównego otrzymali 20-letni Kacper Żuk i 21-letni Michał Dembek, którzy coraz lepiej radzą sobie na międzynarodowych kortach. Najbardziej doświadczonym posiadaczem dzikiej karty jest niegdyś czołowy polski tenisista, notowany w rankingu ATP na 57. miejscu Michał Przysiężny. To m.in. dzięki jego zwycięstwom w rozgrywkach Pucharu Davisa reprezentacja narodowa awansowała w 2015 r. do Grupy Światowej. Turniej w Sopocie będzie jego ostatnim zawodowym występem.

Na sopockich kortach zobaczymy też Chun-hsin Tsenga, jednego z najzdolniejszych tenisistów młodej generacji na świecie. W minionym roku 17-latek z Tajwanu zachwycał błyskotliwą grą w juniorskich turniejach. Nie miał sobie równych na wielkoszlemowych kortach Wimbledonu i French Open, był także liderem rankingu ITF. Na liście zgłoszeniowej do turnieju znajdują się m.in.: ubiegłoroczny zwycięzca, Włoch Paolo Lorenzi (ATP 106), jego rodak Stefano Travaglia (ATP 102), Szwed Elias Ymer (ATP 118) i lider rankingu ITF – Rosjanin Roman Safiullin.

Wstęp na turniejową widownię będzie bezpłatny od 29 lipca do 2 sierpnia. Bilety na półfinały i finały (3 i 4 sierpnia) kosztują 15 i 20 zł. Bilety są dostępne na stronie www.bnppsopotopen.abilet.pl

Turniejowi BNP Paribas Sopot Open będzie towarzyszyć bogaty program, w tym seria wydarzeń promujących dyscyplinę także poza kortem, takich jak Strefa Tenisa w przestrzeni miejskiej, Kids Day, Club Day czy Kinder+Sport Tennis Trophy.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...