VII Sopot Beach Rugby

Zawodnicy rugby grają mecz na plaży
Fot. Fotobank.PL/UMS

Sopot Beach Rugby, czyli największy plażowy turniej rugby w Polsce i jeden z największych w Europie już 3 sierpnia na sopockiej plaży. Wystąpi ponad 30 drużyn, zarówno męskich jaki i kobiecych. O zwycięstwo będą walczyć czynni rugbiści i rugbistki, oldboje, amatorzy, a nawet przedstawiciele innych dyscyplin sportu, dla których rugby na plaży to nie tylko zabawa, ale także świetny trening uzupełniający. Start turnieju o godz.11.00.

Jarosław Hodura, główny organizator imprezy, były reprezentant Polski, trener i prezes fundacji im. Edwarda Hodury zapewnia, że odbędzie się także mecz pokazowy, w którym jak co roku, wystąpi drużyna Urzędu Miasta Sopot z prezydentem miasta Jackiem Karnowskim, w roli kapitana.  

Sopot Beach Rugby zawsze niesie szlachetne przesłanie. – W ubiegłym roku pomagaliśmy Klaudii i Jakubowi, dwóm młodym osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich – przypomina Hodura. – Dzięki pomocy wielu osób i akcjom cel został w 100 proc. osiągnięty. W tym roku Jakub będzie naszym wolontariuszem – dodaje organizator. – Tym razem nasze działanie kierunkujemy na ekologię. Hasłem Sopot Beach Rugby 2019 jest „Eco Friendly”. Będziemy je promować, edukować i pokazywać uczestnikom turnieju zachowania przyjazne naturze – deklaruje Jarosław Hodura.

Rugby na plaży to emocje i spalone kalorie. Podczas sopockiej imprezy nikt nie będzie głodny, bo nad tą sferą zapanuje sprawdzona grupa Koła Gospodyń Sopockich, znana z pysznych dań na stadionie Ogniwo. Wszelkie datki zostaną przekazane na grupy młodzieżowe Ogniwa Sopot. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...