Wichura idzie na emeryturę

Klacz Wichura
Fot. materiały UMS

Po 10 latach wiernej służby na emeryturę odchodzi klacz Wichura, pracownica sopockiego ZDiZ. Zastąpi ją kolejny zeroemisyjny pojazd w Sopocie – meleks.

Park maszynowy sopockich służb komunalnych powiększył się o ekologiczny meleks – karawan. Pojazd będzie wykorzystywany na cmentarzu komunalnym, m.in. do obsługi pogrzebów. Zastąpi klacz Wichurę, która uda się po 10 latach na zasłużoną emeryturę. Zwierzę pozostanie w zasobie sopockiego Zarządu Dróg i Zieleni. Towarzyszyć będzie klaczy Barbarze, która wciąż pracuje, m.in. w sopockich lasach komunalnych.

Nowy meleks to pojazd z napędem elektrycznym do obsługi pogrzebów, model 469 48V KW AC/karawan. Koszt zakupu to ok 55 tys. zł. W specyfikacji czytamy m.in.:

  • pojazd dwuosobowy z platformą do przewozu trumien,
  • zawieszenie – podwójne wahacze na sprężynach,
  • zintegrowany zespół wskaźników – wskaźnik rozładowania akumulatorów, prędkościomierz, licznik kilometrów, licznik motogodzin,
  • 3-punktowe pasy bezpieczeństwa.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...