Biblioteka Sopocka latem

Okładka książki „Kossakowie. Biały mazur”
Fot. materiały promocyjne

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Filia nr 7 (Broadway), Sopot Brodwino, ul. Kolberga 9

9 sierpnia o godz. 14.30 – treningi pamięci i koncentracji dla Seniorów. Agnieszka Małecka-Jagła jest ekspertem we wspieraniu seniorów i doskonaleniu pracy opiekuńczej. Zajęcia, które poprowadzi składają się z treningu pamięci i koncentracji, wpływają na poprawę motywacji do działania, radzenie sobie ze stresem, konfliktami, doskonalenie siebie w starszym wieku.

We wszystkie czwartki sierpnia (oprócz 15.08) Wakacje w Filii Broadway, dla dzieci wieku przedszkolnym i szkolnym.
godz. 12.00-13.00 – wakacyjne kino,
godz. 13.00-15.00 – gry planszowe, puzzle, szachy, tenis stołowy.

Sopoteka, Sopot Centrum, Tadeusza Kościuszki 14

24 sierpnia, godz. 16.00 – spotkanie autorskie z Joanną Jurgałą-Jureczką wokół jej książki „Kossakowie. Biały mazur”. Joanna Jurgała-Jureczka jest doktorem literaturoznawstwa. Była kierownikiem Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich i prowadzi badania nad biografią i twórczością Zofii Kossak, a także literatów związanych ze Śląskiem Cieszyńskim.

Współpracowała z autorami filmów dokumentalnych na temat Zofii Kossak (m. in. „Errata do biografii”). „Kossakowie. Biały mazur”, kolejna książka biografki Zofii Kossak i autorki Kobiet Kossaków ujawnia nieznane, zaskakujące fakty dotyczące ziemiańskiej i artystycznej rodziny Kossaków.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...