Żeglarskie duety na start!

Żaglówki na wodzie
Fot. Cezary Spigarski Cezary Spigarski/www.OficynaMorska.pl

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Załóg Dwuosobowych rozpoczną się w Sopocie 7 sierpnia. Regaty rozgrywane będą w ramach Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski oraz cyklu Off-Short Racing. Jachtem wsparcia na trasie regat będzie flagowa jednostka sopockiego Urzędu Miasta S/Y Alf.

Na listę startową wpisało się na razie 7 załóg: Wiesław Krupski i Anna Król na jachcie Four Winds (YC Kielce), Paweł „Wilq” Wilkowski i Robert Kresło na jachcie Vataha 2 (YKP Gdynia), Andrzej Zieliński i Mariusz Maćkowiak na jachcie Quanta (YC Conrada), Andrzej Kopytko i Anna Majewska na Opolu (Ocean17), Kuba Marjański i Artur Burdzej na Busy Lizzy (AKM Gdańsk), Konrad Smoleń i Krzysztof Glebow na jachcie Caravela 950 (YKP Gdynia) oraz Michał Śliwa i Artur Skrzyszowski na Barkamie.

Rejestracja jachtów i ich inspekcja zaplanowana jest na 6 sierpnia. Najważniejszym punktem regat będzie wyścig główny na dystansie ok 240 Mm, który wystartuje 9 sierpnia o godz. 10.00. W tym wyścigu żeglarze powalczą o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego. Portem regat będzie Sopot, a jachtem wsparcia flagowa jednostka miasta S/Y Alf z Joasią Pajkowską i Alkiem Nebelskim na pokładzie.

Cykl Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski jest częścią obchodów 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego. Honorowym patronatem regaty objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Więcej informacji i program regat na stronie: Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC Załóg Dwuosobowych

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...