Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w od 7 do 13 sierpnia planowane są prace drogowe i modernizacyjne, mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowane będą prace związane z przebudową ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • przywrócono ruch jednokierunkowy na ul. Małopolskiej (odcinek od Wejherowskiej do Łużyckiej),
  • zamknięto ul. Wejherowską/Łużycką na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznego przejazdu po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską, na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.

Od poniedziałku 12 sierpnia planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Łowickiej z ul. Mazowiecką. W związku z tym na ul. Kujawskiej na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Łowickiej obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy, z obustronnym zakazem zatrzymywania się. 

2. Kontynuowane będą prace budowlane przy remoncie drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

Prace wymagają zajęcia dwóch pasów jezdni al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięto przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską pracuje w trybie żółtym pulsującym.

3. Kontynuowana będzie przebuda ul. Zacisze. W związku z pracami w godz. 6.00-14.00 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.

4. Kontynuowane będą prace związane z przebudową ul. Słowackiego. W związku z prowadzonymi pracami obowiązuje zamknięcie ul. Słowackiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Długosza.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...