Uwaga kierowcy – zamknięcia dróg, remonty i przebudowy

Znaki drogowe informujące o robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 14 do 20 sierpnia planowane są prace  drogowe i zamknięcia dróg mogące powodować utrudnienia w ruchu.

1. Kontynuowana będzie przebudowa ul. Wejherowskiej oraz ul. Łowickiej. W związku z prowadzonymi pracami:

  • przywrócono do ruchu dotychczas zamknięty odcinek ul. Wejherowskiej,
  • zamknięto ul. Wejherowskiej/Łowickiej na odcinku od ul. Małopolskiej do ul. Mazowieckiej.

By zapewnić bezpieczny przejazd po trasie objazdu, który prowadzi ul. Małopolską, a następnie ul. Kujawską, na omawianych ulicach wprowadzone zostały miejscowe zakazany zatrzymywania się. Kierowców prosimy o dostosowanie się do obowiązującej, czasowej organizacji ruchu.

Od 12 sierpnia zamknięte jest skrzyżowanie ul. Łowickiej z ul. Mazowiecką. W związku z tym na ul. Kujawskiej na odcinku od ul. Mazowieckiej do ul. Łowickiej obowiązuje ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania się.

Od wtorku, 20 sierpnia planowane jest zamknięcie skrzyżowania ul. Wejherowskiej z ul. Małopolską. W związku z tym na ul. Małopolskiej, na odcinku od ul. Wejherowskiej do ul. Łużyckiej, zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z obustronnym zakazem zatrzymywania się.

2. Kontynuowany będzie remont drugiej części wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu al. Niepodległości, pomiędzy ul. Haffnera i ul. Wejherowską.

Prace wymagają zajęcia dwóch pasów jezdni al. Niepodległości na kierunku do Gdańska. Ruch odbywa się jednym pasem w kierunku Gdyni oraz jednym w kierunku Gdańska. Dodatkowo zamknięto przejście dla pieszych przez al. Niepodległości na wysokości ul. Wejherowskiej oraz przejście przez ul. Wejherowską przy wiadukcie. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wejherowską pracuje w trybie żółtym pulsującym.

3. Trwa przebudowa ul. Zacisze. W związku z pracami w godz. 6.00-14.00 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni, na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.

4. Kontynuowane są prace przy przebudowie ul. Słowackiego. W związku z robotami ul. Słowackiego jest zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ul. Wyspiańskiego do skrzyżowania z ul. Długosza.

5. 15 sierpnia odbędzie się XXIV Orlen Maraton „Solidarności”. W godz. 9.50-11.10 ruch na al. Niepodległości w kierunku Gdańska zostanie wstrzymany oraz nie będzie możliwości przekraczania jezdni al. Niepodległości pomiędzy Górnym a Dolnym Sopotem. Sygnalizacja świetlna na obu kierunkach pracować będzie w systemie żółtym pulsującym. Podany przedział czasowy jest przewidywanym czasem zamknięcia i może się zmienić.

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski – zamknięcia ulic

17 sierpnia od godz. 5.00 do godz. 21.00 oraz 18 sierpnia od godz. 5.00 do godz. 20.00 odbędą się Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Grand Prix Sopot – Gdynia 2019.

Ul. Malczewskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Księżycową do granicy Gdyni oraz ul. Kolberga i ul. Cieszyńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Malczewskiego będą zamknięte dla ruchu. Dojazd do osiedla Brodwino zostanie skierowany objazdem ul. Wejherowską, a następnie ul. Obodrzyców.

Prosimy użytkowników dróg o śledzenie informacji dotyczących występowania możliwych utrudnień. Warto w tym okresie zarezerwować trochę więcej czasu na dojazd.

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o dostosowanie się do znaków i czasowej, nowej organizacji ruchu, by nie jeździć „na pamięć”.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...