Piano w naturze na Łysej Górze

Pianista gra na białym fortepianie. Fortepian stoi na łące, wśród traw i kwiatów.
Fot. Aurelia Kurczyńska

Ten tytuł oddaje właściwie wszystko. „Piano w naturze…” jest nietypową propozycją kulturalną dla mieszkańców Sopotu i turystów, którzy na łonie natury, na kocach czy karimatach rozłożonych na trawie, będą mogli posłuchać koncertów fortepianowych. Koncert w sobotę, 24 sierpnia, na Łysej Górze.

Przy fortepianie zasiądą artyści różnych pokoleń, w różnym wieku, o różnych muzycznych doświadczeniach. Różnorodny będzie także repertuar wykonywanych utworów. Pianiści zagrają klasykę, muzykę filmową, ilustracyjną a nawet jazz.

Koncert „Piano w naturze na Łysej Górze”, oprócz przyjemności posłuchania muzyki fortepianowej w plenerze, ma także inny cel. W trakcie wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na operację 14-letniego Mikołaja Charuka, uzdolnionego pianisty, ucznia Sopockiej Szkoły Muzycznej. Pieniądze są potrzebne na skomplikowaną operację i kolejny etap rehabilitacji chłopca. Koncert „Piano w naturze na Łysej Górze” odbędzie się w sobotę, 24 sierpnia, o godzinie 18.00.

Na Łysej Górze w sobotę zagrają:

Mikołaj Charuk
Ma 14 lat. Jest uczniem siódmej klasy szkoły podstawowej, dodatkowo uczęszczał do ostatniej klasy szkoły muzycznej I stopnia. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe pięcioletnie dziecko, następnie trafił do Sopockiej Szkoły Muzycznej, gdzie pod okiem Pani Roksany Szreder rozwija swoje zamiłowanie do muzyki. Uczestniczy w konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia.

Aleksandra Mońko-Allen 
Pianistka, kompozytorka, ukończyła klasę fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, 
kontynuowała studia w City College w Nowym Yorku. Dwukrotnie wygrała konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku. W kwietniu ukazała się pierwsza płyta pianistki zatytułowana „Wherever You are”. 

Tomasz Szwelnik
Kompozytor, muzyk, trójmiejski przedsiębiorca, pomysłodawca festiwalu 3CITY PIANO DAYS, . Ukończył Inżynierię Dźwięku na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, festiwalach, współtworzył niezależną wytwórnię nagraniową. Prowadzi warsztaty muzyczne dla osób niepełnosprawnych we współpracy z Fundacją „Sprawni Inaczej”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...