Nowa lepsza droga rowerowa

Koło rowerowe i stopa rowerzysty
Fot. Fotobank.PL/UMS

W najbliższych dniach rozpocznie się przebudowa kolejnego fragmentu drogi rowerowej w Sopocie. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Koparki wjadą na dwa odcinki drogi rowerowej wzdłuż al. Niepodległości od granicy z Gdynią, aż do wiaduktu nad torami przy ul. Wejherowskiej. Długość remontowanych odcinków wynosi 950 m.

Najważniejszą zmianą będzie zastąpienie dotychczasowej wysłużonej nawierzchni z kostki betonowej asfaltem. Przebieg trasy nie zmieni się znacząco. Prace powinny zakończyć się do końca października. Koszt robót to1,4 mln zł.

Przebudowa tych odcinków prowadzona jest w ramach projektów: Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi oraz Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9 odcinek Sopot, finansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...