Miś Wojtek w Sopocie

Miś Wojtek i żołnierz
Fot. za Wikipedia (domena publiczna)

Fundacja na Rzecz Budowy Pomnika Misia Wojtka w Sopocie oraz Parafia Kościoła pw. Św. Jerzego w Sopocie zapraszają na uroczystość odsłonięcia rzeźby Misia. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 1 września o godz. 13.30 na terenie parafii, od strony ul. Bohaterów Monte Cassino.

Autorem pomnika jest Paweł Sasin. Więcej informacji o samej inicjatywie budowy pomnika oraz zaangażowanych w budowę osobach można znaleźć na stronie Miś Wojtek w Sopocie.

Miś Wojtek (ur. 1941 w pobliżu Hamadan w Persji, zm. 2 grudnia 1963 w Edynburgu) – syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22. Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2. Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...