Biblioteka Sopocka poleca

Fragment okładki książki „Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze”
Fot. materiały promocyjne

Będzie o książkach, będzie o kuchni i modzie – Sopoteka (Sopot Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 14) zaprasza na swoje wydarzenia. Wstęp jest wolny.

2 września o godz. 17.00 Sopoteka zaprasza na spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, autorką książki „Maria Skłodowska-Curie. Złodziejka mężów. Życie i miłości”. Maria Skłodowska-Curie była wybitną osobowością: jako pierwsza przedstawicielka płci pięknej w 1893 r. uzyskała licencjat nauk fizycznych i matematycznych na Sorbonie, była pierwszą kobietą profesorem Sorbony, pierwszą kobietą i jedną z czterech osób, której przyznano dwukrotnie Nagrodę Nobla. Nasza rodaczka jest też pierwszą i jedyną kobietą spoczywającą w paryskim Panteonie i jednocześnie pierwszą osobą tam pochowaną, o innej niż francuska, narodowości. 

Maria Skłodowska-Curie w książce Iwony Kienzler to postać wielowymiarowa. Jest wybitną uczoną ale także kobietą, kochającą i odtrąconą przez mężczyznę, której przyszło przełamywać kłamliwe stereotypy i która była w stanie wiele dla miłości poświęcić. Jest także żoną i samotną matką mającą skomplikowane relacje z córkami.

6 września o godz. 18.00 spotkanie wokół książki „Smak kwiatów pomarańczy. Rozmowy o kuchni i kulturze”. Książka opowiada o związkach łączących kuchnię ze sztuką, historią, architekturą i muzyką. Jak przez lata zmieniała się rola kobiet w kuchni? Jak zmieniła się kuchnia w Polsce w ciągu ostatnich 25 lat? Jak jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? Co jest w jedzeniu i w życiu najważniejsze? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przynosi książka Agnieszki Drotkiewicz i Tessy Capponi-Borawskiej. Usłyszymy je także na spotkaniu w Sopotece.

13 września Targoteka. Sopoteka zaprasza tego dnia wszystkich, którzy interesują się modą retro i stylem vintage. W nowoczesnym wnętrzu biblioteki współczesność spotka się z historią. Jeśli macie w swoich szafach dobrze zachowane ubrania czy przedmioty należące do waszych babć i dziadków i chcielibyście je wymienić lub sprzedać, to Targoteka jest dla was. Wymagane są wcześniejsze zgłoszenia mailowe na adres: targoteka@gmail.com, a liczba miejsc jest ograniczona. Na chętnych czekać będą przygotowane wieszaki i stoły. Początek Targoteki  o godz. 14.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...