Policja sprawdziła auta trujące środowisko

Napis Policja na szczycie samochodu policyjnego.
Fotobank.PL/UMS

W środę, 28 sierpnia, sopoccy policjanci ruchu drogowego prowadzili na ulicach miasta działania pod nazwą „Smog”. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie samochodów. W wyniku przeprowadzonych kontroli funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne trzech aut.

Przez cały dzień sopoccy funkcjonariusze kontrolowali pojazdy poruszające się ulicami miasta i w wyniku przeprowadzonych kontroli zatrzymali trzy dowody rejestracyjne aut. Nieprawidłowości polegały m.in. na tym, że pojazd zagrażał porządkowi w ruchu lub nie posiadał ważnych badań technicznych.

Podczas prowadzonej akcji policjanci nałożyli również 12 mandatów karnych na kierujących pojazdami, kierującego motocyklem i pieszego. Popełnione przez nich wykroczenia dotyczyły głównie przekraczania dozwolonej prędkości, korzystania z telefonu podczas jazdy, niekorzystania z pasów bezpieczeństwa oraz przechodzenia przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W trakcie prowadzonej akcji mundurowi przebadali też ponad 200 kierujących na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu i ustalili, że wszyscy byli trzeźwi.

Apelujemy o rozwagę na drodze, szczególną ostrożność i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego!

Materiały KMP Sopot

Przypomnijmy:
w walce o czyste powietrze Sopot sięga po różne, czasami  niekonwencjonalne narzędzia. Bezpłatna komunikacja dla uczniów, wysokie dopłaty do wymiany ogrzewania na ekologiczne lub podłączenia do miejskiej sieci, zniżki dla mieszkańców komunalnych zmieniających ogrzewanie, dopłaty do wymiany okien, czy kontrole czym mieszkańcy palą w piecach, to tylko niektóre z nich. Efekty są widoczne, bo powietrze w Sopocie jest czyste i możemy bezpiecznie oddychać pełną piersią.

Działania realizowane w Sopocie, by powietrze było czystrze:

  1. Dopłaty do zmiany systemu grzewczego z tradycyjnego na ekologiczny
  2. Dopłaty do wymiany okien
  3. Obniżka czynszu o 50 proc. dla najemców komunalnych, którzy na własny koszt zlikwidują ogrzewanie węglowe i zastąpią je rozwiązaniem ekologicznym.
  4. Realizacja projektu „Kompleksowa modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej w Sopocie”. W ramach projektu przeprowadzana jest kompleksowa modernizacja energetyczna w 25 budynkach oświatowych oraz wychowawczo-opiekuńczych z zastosowaniem rozwiązań z zakresu SMART CITY.
  5. Realizacja projektu „Nadmorska Trasa Rowerowa R-10” w latach 2018-2020. Projekt obejmuje przebudowę nadmorskiej trasy rowerowej od granicy z Gdynią do granicy z Gdańskiem.
  6. Sopoccy uczniowie i studenci mogą korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie.
  7. Nowe nasadzenia drzew w ramach nasadzeń zamiennych oraz nowe szpalery.
  8. W uzasadnionych przypadkach Kontrole Straży Miejskiej czym mieszkańcy palą w piecach.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...