Bezpieczna droga do szkoły, czyli na straży bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców Sopotu

Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczą dzieci bezpiecznego zachowania na drodze
Fot. Fotobank.PL/UMS

Już po raz dwudziesty przedstawiciele sopockiej Straży Miejskiej przez cały wrzesień pełnić będą patrole przy przejściach dla pieszych nieopodal szkół. Akcja skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych uczniów szkół podstawowych, gdyż to ich funkcjonariusze uczyć będą bezpiecznych zachowań na drodze.

Przez pierwsze dwa tygodnie września, funkcjonariusze skupiać się będą przede wszystkim na bezpiecznej drodze do szkół i zabezpieczeniu przejść dla pieszych nieopodal placówek edukacyjnych, a będą to przejścia przy ulicy: T. Kościuszki, 3 Maja i Sobieskiego.

Kolejne dwa tygodnie września uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych odbędą cykl spotkań z funkcjonariuszami, podczas których poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz poznają odpowiednie miejsca, formy i rodzaje zabaw, nauczą się jak zachować ostrożności w kontaktach ze zwierzętami.

Strażnicy podczas spotkań z maluchami zwrócą również szczególną uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z obcymi, tak by nie strasząc dzieci, ostrzec je przed możliwym zagrożeniem. Najmłodsi zaś będą uczyć się bezpiecznych zachowań z wykorzystaniem edukacyjnej zabawki – autochodzika.

Działania Straży Miejskiej nie ograniczają się do patroli przejść czy działań edukacyjnych w szkołach. Wcześniej funkcjonariusze dokonali przeglądu infrastruktury drogowej na trasach prowadzących do szkół, wskazując zarządcy dróg (ZDiZ), gdzie należy coś poprawić: przemalować przejścia dla pieszych, czy przyciąć gałęzie zasłaniające znaki drogowe.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...