Babie lato na Hipodromie

Jeździec na koniu
Fot. Photo Monskoo

Za nami wielkie imprezy jeździeckie, które tradycyjnie rozgrywane są na Hipodromie wiosną: dwutygodniowe WKKW Tour Sopot na przełomie kwietnia i maja oraz czerwcowe LOTTO CSIO5* Sopot, które jest największą taką imprezą w Polsce. Po bardzo udanym sezonie wiosennym i wakacyjnej przerwie Hipodrom znowu zaczyna tętnić sportowym życiem.

Na początku września odbędą się międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Impreza potrwa trzy dni (6-8 września), w czasie których zawodnicy wezmą udział w trzech różnych próbach: ujeżdżenia, terenowej i skoków przez przeszkody. Każdego dnia będzie rozgrywana jedna z nich. Ujeżdżenie i skoki będzie można oglądać na placu konkursowym, zaś sobotnia próba terenowa, obejmie niemal cały teren Hipodromu. Podczas zawodów rozegrane zostaną również Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców w tej dyscyplinie.

Dwa tygodnie później, 21 i 22 września, zapraszamy do kibicowania skoczkom podczas Mistrzostw Pomorza w skokach przez przeszkody. Zawody odbędą się na placu konkursowym i będzie to zarazem ostatnia w tym roku impreza na Hipodromie rozgrywana „pod chmurką”.

W ostatni weekend września zapraszamy już pod dach. Na Hali Pomarańczowej rozegrane zostaną – po raz pierwszy w Sopocie – Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu. Impreza ta będzie nie tylko bardzo ważnym wydarzeniem dla uprawiających jeździectwo osób niepełnosprawnych, ale także wspaniałą okazją do integracji i dobrej, wspólnej zabawy.

Wstęp na wszystkie zawody jest bezpłatny. Szczegóły dotyczące godzin konkursów i wyników można znaleźć na stronie: Hubertus. Zawody konne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...