W ramach Sopotu. Festiwal fotografii rusza w piątek

Fot. Ilona Szwarc

5. edycja festiwalu fotograficznego „W ramach Sopotu” to nie tylko wystawy – efekty rezydencji artystycznych, ale także warsztaty, spotkania z twórcami, odsłonięcie fotopomnika autorstwa Chrisa Niedenthala. Wydarzenia odbędą się w dniach 6-15 września w Sopocie.

Od 6 do 15 września odbędzie się 5. edycja festiwalu „W ramach Sopotu”, prezentującego fotografię w najlepszym wydaniu. Po raz pierwszy impreza będzie miała charakter międzynarodowy. Prace artystów biorących udział w wystawie będzie można oglądać w Państwowej Galerii Sztuki oraz w galeriach festiwalowych w Sopot Centrum.

W tym roku zaproszeni twórcy stawiają pytania dotyczące funkcjonowania człowieka w zmodyfikowanym środowisku, pytają o wpływ, jaki na to środowisko wywiera ludzka działalność, a także o charakter zmian w systemach społecznych i kulturowych, do których dochodzi w czasach niekontrolowanego rozwoju cywilizacyjnego.

Rezydenci z Polski: Karolina Jonderko, Diana Lelonek, Marta Zgierska
Rezydenci z zagranicy: Arnis Balčus, Sasha Kurmaz

 

Więcej Informacji na stronie: W ramach Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...