Remont ścieżki rowerowej

Znak drogowy droga dla rowerów
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że w poniedziałek, 9 września, rozpocznie się przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu al. Niepodległości, na odcinku od granicy z miastem Gdynia, do ul. Haffnera.

W pierwszym etapie prace prowadzone będą na odcinku od granicy miasta do ul. Zamkowa Góra. Organizacja ruchu zakłada utrzymanie zarówno ruchu pieszego, jak i rowerowego w remontowanym obszarze. Podczas prac może wystąpić zwężenie prawego pasa al. Niepodległości w kierunku Gdyni. Przewidywany termin wykonywania prac wynosi 2 miesiące.

Łączna długość remontowanych odcinków to 950 m.

Najważniejszą zmianą będzie zastąpienie dotychczasowej wysłużonej nawierzchni z kostki betonowej asfaltem. Przebieg trasy nie zmieni się znacznie. Koszt robót wyniesie 1,4 mln zł.

Przebudowa wspomnianych odcinków prowadzona jest w ramach projektów: „Budowa węzła integracyjnego Sopot Kamienny Potok wraz z trasami dojazdowymi" oraz „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9 – odcinek Sopot", finansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...