Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Wystawa i festyn na skwerze Kuracyjnym
Fot. Fotobank.PL/UMS

Pomorska Koalicja na Rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza od 15 do 20 września 2019 r. na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Inauguracja odbędzie się 15 września na skwerze Kuracyjnym przy sopockim molo, gdzie o godz. 13.00 zapraszamy do przejścia przez symboliczne Drzwi do Tolerancji.

W trakcie Dni Solidarności odbędą się m.in. konferencja i warsztaty pt. „Otworzyć Bramy Tolerancji – jak współdziałać dla dobra osoby chorującej psychicznie”.

Szczegółowy program na stronie Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego i profilu na FB.

Obchody odbywają się w ramach kampanii pt. „Odmień swoją głowę – schizofrenia – nie oceniaj, dowiedz się więcej!”, która ma na celu zmianę myślenia o osobach doświadczających kryzysów psychicznych i zachęca do pozbycia się stereotypów oraz zrozumienia, że osoby doświadczające zaburzeń psychicznych to ludzie tacy sami jak my. Pamiętajmy, że co czwarty z nas miał lub będzie miał problemy ze zdrowiem psychicznym.

Szczególnie zapraszamy do Sopotu 15 września na Inaugurację Dni Solidarności przy molo, podczas której odbędą się: 

  • o godz. 11.00 – msza święta w intencji chorych i ich rodzin; kościół pw. św. Jerzego w Sopocie,
  • o godz. 12.00 – Festyn Tolerancji – inauguracja obchodów,
  • o godz. 13.00 – Drzwi do Tolerancji – symboliczne przejście,
  • o godz. 13.30 – Przez sztukę do tolerancji – plenerowe koncerty i wystawy:   Cafe y Son Latynoskie rytmy, Krzysztof Nawrocki – łagodne dźwięki cymbałów, Babu Król, Beata Bartelik.

W trakcie wydarzenia:

  • Trójmiejski Punkt Informacyjny – porady psychologiczne, doradztwo zawodowe, prezentacja trójmiejskiej oferty wsparcia dla osób i rodzin, strefa artystyczna dla dzieci i dorosłych
  • Stoisko informacyjno-edukacyjne kampanii „Odmień swoją głowę – schizofrenia – nie oceniaj, dowiedz się więcej!” mającej na celu zmianę stereotypów dotyczących osób doświadczających kryzysów psychicznych
  • Serce czy rozum – przeciąganie liny
  • Słowa leczą, słowa ranią – improwizowany happening uliczny
  • d)presja – Akademia Choroby Prawdziwej – wystawa plastyczna prac zgłoszonych podczas kampanii społecznej d)presja – Akademia Choroby Prawdziwej

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...