Remonty i przebudowy dróg w Sopocie  

Sygnalizator świetlny przy robotach drogowych
Fot. Fotobank.PL/UMS

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie informuje, że od 25 września do 1 października 2019 r. planowane są prace mogące powodować utrudnienia w ruchu drogowym.

1. Kontynuowana będzie przebudowa ul. Zacisze. W związku z pracami w godz. 6.00-14.00 wystąpić mogą czasowe wyłączenia jezdni na odcinku od posesji nr 18 do nr 30.

2. Trwają prace przy przebudowie ul. Słowackiego. W związku z pracami ul. Słowackiego na wysokości skrzyżowania z ul. Długosza jest zamknięta.

3. Trwa przebudowa ścieżki rowerowej w ciągu al. Wojska Polskiego na odcinku:

  • od ul. Kordeckiego do molo,    
  •  od wejścia na plażę nr 37 (wysokość hotelu Marriott) do wejścia na plażę nr 31.

W związku z pracami wyznaczone zostały alternatywne trasy dla rowerzystów oraz dojścia do ciągu nadmorskiego.

4. Trwa przebudowa ścieżki rowerowej na odcinku od granicy z Gdynią w kierunku ul. Haffnera. W związku z prowadzonymi pracami możliwe czasowe zajęcia prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

Dodatkowo 23 września rozpoczęto prace na odcinku od ul. Haffnera do wiaduktu kolejowego w ciągu al. Niepodległości. W związku z tym brak możliwości przejścia dla pieszych po stronie morza oraz możliwe czasowe zajęcie prawego pasa ruchu w kierunku Gdyni.

5. W sobotę, 28 września na al. Niepodległości na wysokości skrzyżowania z ul. Sikorskiego w kierunku Gdyni planowana jest naprawa nawierzchni. W związku z pracami możliwe będzie czasowe zajęcie lewego pasa w kierunku Gdyni.

6. Od 28 do 30 września planowane jest wprowadzenie jednego kierunku ruchu na ul. Jana z Kolna na odcinku od skrzyżowania z al. Niepodległości do ul. Klenczona. Jest to spowodowane pracami remontowymi przy wiadukcie kolejowym w ciągu ul. Jana z Kolna. Ciągłość przejścia dla pieszych zostanie zachowana.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...