Olimpiada programistów na Stadionie Leśnym

Fot. materiały promocyjne

Na Stadionie Leśnym w Sopocie 26 września wystartuje pierwsza Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olympics 2019, organizowana przez trójmiejski startup Just Join It. Uczestnictwo w imprezie to nie tylko niepowtarzalna szansa zapisania się na kartach historii, współtworząc nowe dyscypliny sportów, ale również wsparcie projektu Szkoła 3.0 Fundacji Sarigato, który pomaga dzieciom z trudnych środowisk, w szczególności domów dziecka i rodzin zastępczych. Głównym celem projektu jest nauka programowania i robotyki oraz wsparcie podopiecznych w codziennej edukacji.

Podczas sopockiej Olimpiady, wyzwaniem dla programistów nie będą dedlajny czy poukrywane w kodzie bugi. Zmierzą się w niecodziennych dyscyplinach. Przed nimi m.in. bieg na 1024 metry, scrum (sztafeta) olimpijski, sprint z laptopem, wykręcanie deploya czy spacer developera (farmera).

Zasady są proste. Uczestnicy wybierają dowolną liczbę konkurencji, w których chcą wziąć udział, reprezentując siebie, swoją drużynę lub firmę, by na koniec zapisać się w panteonie programistów-olimpijczyków. Jednocześnie wspierają ważną inicjatywę. Jak zapewniają organizatorzy, 10 proc. kwoty z każdego zakupionego starter-packu zostanie przekazane na rzecz akcji Szkoła 3.0.

– Jako Just Join IT bardzo mocno stawiamy na społeczność. To dzięki niej cały czas się rozwijamy. Dlatego też chcieliśmy zrobić coś dla nich, co będzie niecodzienną formą integracji i dobrej zabawy – wyjaśnia Piotr Nowosielski, CEO Just Join IT.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 18.30. Na uczestników, poza świetną zabawą, czeka specjalna strefa chilloutu i lokalne foodtrucki. W czyje ręce trafią medale i puchary, dowiemy się pod koniec dnia, kiedy przedstawiona zostanie klasyfikacja generalna firm oraz wyłonieni zostaną najlepsi olimpijczycy.

Ogólnopolska Olimpiada dla Programistów Just Join Olimpics 2019 to pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Organizatorzy imprezy chcą w ten sposób przyczynić się do szerokiej integracji polskiego środowiska IT. Poza biurem czy konferencyjną salą, bez komputera, z dystansem, a przy okazji pomagając i rywalizując w myśl ducha sportu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...