Uwaga na wiatr!

Szyba zalana deszczem
Fot. Fotobank.PL/UMS

IMGW wydał ostrzeżenie o bardzo silnych porywach wiatru, prognozowanych od godz. 12.00 dziś do godz. 8.00 jutro, 1 października. Meteorolodzy przewidują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h. Wiatr będzie wiał z północnego-zachodu i zachodu.

Apelujemy, by osoby, które nie muszą wychodzić z domów, w nich pozostały. Tych zaś, którzy muszą opuścić mieszkania, bardzo prosimy o zachowanie wyjątkowej ostrożności. Unikajmy parków, skwerów porośniętych drzewami oraz ograniczmy odwiedziny cmentarzy.

Warto również zabezpieczyć rzeczy, które znajdują się na balkonach, by np. spadając nie wyrządziły komuś krzywdy. Parkując samochody zwracajmy uwagę na drzewa i wszystko inne, co może uszkodzić parkujące auto. Warto byśmy sami zadbali, choć w minimalnym stopniu, o bezpieczeństwo swoje i innych.

Pamiętajmy również o dostosowaniu ubioru do trudnych warunków atmosferycznych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...